Трабзонспор го промовираше Барди, нашиот репрезентативец избра број на дрес

by Fokus 14:47
14:47

Турскиот фудбалски прволигаш Трабзонспо денес го промовира своето најново засилување, Енис Барди.

Мкедонскиот репрезентативец во Трабзонспор ќе го носи бројот 29. Барди по пет сезони во шпански Леванте се одлучи за трансфер во Трабзон.

Амбициите на Трабзонспор се висок пласман во турското првенство и учество во групната фаза во Лигата на шампионите.

Трабзонспор минатата сезона, по пауза од речиси четири децении ја освои шампионската титула во Турција.

Поврзани новости