Товарен воз се излизга од пругата меѓу Миравци и Клисура, нема повредени

by fokus 10:44
10:44

Товарен воз што сообраќал на релација Гевгелија-Трубарево, меѓу станиците Миравци и Клисура, утрово околу 6 часот и 40 минути се излигал од шините откако претходно удрил во одрон од камења. Во незгодата нема повредени.

Од СВР Струмица потврдија дека поради незгодата железничкиот сообраќај е во прекин меѓу Гевгелија и Велес.

- Advertisements -

Полицијата врши увид на местото на несреќата.

Поврзани новости