Тотенхем го „реши“ Покетино

by Fokus 22:34
22:34

Маурицио Покетино повеќе не е тренер на Тотенхем, објави вечерва премиерлигашот од Лондон. Тотенхем оваа сезона го забележа најлошиот старт во последните 11 години.

Лондончаните во 12 кола освоија само 14 бодови и го заземаат 14-то место. Последен пат кога започнаа толку лошо во сезоната 2008/09 – тогаш на својата сметка имаа 12 бода. Аргентинецот го предводеше Тотенхем уште од летото 2014 година.

- Advertisements -

Поврзани новости