Тортевски: Нека се регистрираат кафаните како цркви, така Владата нема да ги затвори

by Fokus 13:18
13:18

Адвокатот Александар Тортевски во синоќешното гостување на 24 анализа на ТВ24 смета дека е многу важно да имаме парламентарна контрола врз одлуките кои ги носи Владата.

„Техничкиот премиер смета дека граѓаните ќе треба и можат да се причестуваат со едно лажиче и дека тоа не е нешто страшно. Државата може да ги затвори кафаните. А тие ако се регистрираат како верска заедница?“, истакна Тортевски.

- Advertisements -

Поврзани новости