Тони Цетински осомничен дека има лажен сертификат за вакцина

by Fokus

Полицијата го сомничи пејачот Тони Цетински дека извадил лажна ковид-потврда, тврдат хрватските медиуми.

Како што пренесуваат медиумите, бројот на лица кои полицијата ги пријавила со лажни ковид-потврди е многу поголем, а меѓу нив е и Цетински.

Од таму велат дека потврдите ги извадиле со помош на поранешната медицинска сестра од Домот за здравје „Загреб – Запад“, Петра Румиха, но и други посредници.

Поврзани новости