Тони и Тео добија струја, се бара електричар да им помогне за инсталацијата

by fokus 09:58
09:58

Близнаците Тео и Тони, кои живеат со своите дедо и баба во Долно Лисиче, денеска добија струја.

Хуманите граѓани донираа на сметката на ЕВН и се реши еден од многуте проиблеми на ова семејство.

- Advertisements -

Сега останува уште некој хуман електричар, кој ќе им помогне за инсталација, затоа што претходната е застарена.

ФОТО – Мери Николова

Поврзани новости