Томовски: Ќе и приредиме изненадување на Русија

by Fokus 12:29
12:29

Голманот на македонската ракометна репрезентација Мартин Томовски ги сподели своите очекувања за денешниот натпреварот со Русија од 2. коло во Главната фаза по групи на Мундијалот.

– Сите натпревари на турнирот се тешки, но нема да се предадеме. Ветувам, ќе дадеме сè од себе за да и приредиме изненадување на Русија, го цитира Томовски прес-службата на Меѓународната ракометна федерација.

- Advertisements -

Натпреварот ќе се игра попладнево со почеток во 15:30 часот.

Во моментов Русите се четврти во групата со три бода, Македонците немаат освоено бод. На првите три места се Шведска со пет, Словенија и Египет со по четири бода, Белорусите имаат два.

Во четвртфиналето на светскиот шампионат одат двете првопласирани од секоја група.

Поврзани новости