Толпа народ ги пречека ракометарите на Вардар

by fokus 13:12
13:12

На скопскиот плоштад во моментот врие од луѓе кои дојдоа да ги пречекаат ракометарите на Вардар, кои ја освоија шампионската титула.

На видео бимот поставен на плоштадот, пак, постојано се емитува победничкиот гол што го даде Иван Чупиќ.

- Advertisements -

И.И.

 

Поврзани новости