Тодор Петров запали свеќа за Ќосето

by Fokus 13:09
13:09

Тодор Петров од Светскиот македонски конгрес денеска запали свеќа во знак на протест што Град Скопје го тргна споменикот на Андон Ќосето пред судската палата во Скопје.

На фотографијата која се шири денеска на социјалните мрежи може да се забележи дека Петров на испразнетиот постамент каде стоеше споменикот запали свеќа.

- Advertisements -

 

 

Поврзани новости