Тодор Петров откри дека ќе се кандидира за претседател на државата

by Fokus 01:58
01:58

Ќе бидам иден претседател на Македонија, изјави вечерва Тодор Петров во „Само вистина“.

Претседателот на СМК најави дека ќе влезе во трка како независен кандидат и дека ќе ги собере потребните потписи за номинација на следните претседателски избори.

- Advertisements -

Поврзани новости