Тинејџерка пријавила дека 32-годишен скопјанец ја малтретирал во неговиот стан

by Fokus 21:17
21:17

Осумнаесетгодишна скопјанка со иницијали Џ.К, во попладневните часови на 8 јануари пријавила дека 32-годишниот М.Ј. противправно ја задржал во неговиот стан и физички ја нападнал и малтрертирал.

По ова, истиот ден околу 23.10 часот на подрачјето на Карпош, полициски службеници го уапсиле М.Ј. и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

- Advertisements -

 

Поврзани новости