Тие што организираа протест за чист воздух, сега се во Влада, порача Георгиевска од О2 иницијативата

by fokus 18:53
18:53

Невена Георгиевска од О2 иницијативата упати критики кон Владата поради неисполнување на ветените мерки за решавање на проблемот со воздухот.

,,На 28 декември изминуваат 4 години од протестот за чист воздух. Дел од тие луѓе се овде повторно, дел од нив се во Владата. Сега само се сликаа пред цистерната во Охис, а ништо не презедоа да се реши проблемот. Сакаме да има постојана контрола, да се донесат закони кои со години чекаат подготвени. Јадеме храна која не знаеме колку е затруена. ” истакна Георгиевска.

- Advertising -

Јорданчо Цветаноски

 

Поврзани новости