Теута Арифи: Нема да бидам во новиот владин состав, ќе се кандидирам за градоначалник на Тетово

by Fokus 01:55
01:55

Иако, до последен момент се шпекулираше дека потпретседателката на ДУИ, Теута Арифи ќе биде дел од новиот владин состав, сепак таа останува повторно да се бори на локалните избори за градоначалничкото место.

– Ова ќе бидат новите реформски министри кои ќе ги спроведуваат потребните реформи. Нема да бидам дел од новата влада и повторно ќе се кандидирам за градоначалничка на Тетово, затоа што сакам да ги решам проблемите на Тетовци – истакна Арифи.

- Advertisements -

Поврзани новости