Тетовец ја принудувал сопругата на сексуални услуги со друго лице, а тој добивал пари за тоа

by fokus 16:33
16:33

Жител на Горно Орашје, тетовско, доби кривична пријава поради сторено кривично дело „посредување во вршење проституција“, пренесува МВР.

„СВР Тетово поднесе кривична пријава против И.И.(29) од село Горно Орашје, тетовско поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „посредување во вршење проституција“.На 26.01.2018 во Тетово, пријавениот договорил средба со лице од Косово и ја однел неговата сопруга во зграда, каде таа на лицето за паричен надомест му дала сексуални услуги, по што парите му ги предала на пријавениот. На овој начин, пријавениот во неколку наврати ја принудил својата сопруга да дава сексуални услуги, по што таа го пријавила во Полициското одделение Теарце“, велат од МВР.

- Advertisements -

Поврзани новости