Тетовец ја избодел невенчаната сопруга и се пријавил во полиција

by Фокус 15:34
15:34

Тетовката В.М. (49) утрово е тешко повредена откако Б.А. (49) ја избодел со нож во семејната куќа.

Од МВР соопштија дека В.М. најпрво била донесена во Клиничката болница-Тетово, но поради сериозноста на повредите е префрлена на скопските клиники.

- Advertisements -

Б.А., пак, сам се пријавил во полиција, каде е задржан до целосно расчистување на случајот.

Поврзани новости