Тешко повреден мотоциклист по пад од мотор

by fokus 12:31
12:31

Во СВР Битола вчера било пријавено дека на улицата „Булевар Први Мај“ во Битола, Г.К.(19) управувајќи мотоцикл „јијинг“ со битолски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот, при што се здобил со тешки телесни повреди.

Како што соопштија од МВР, повредите биле констатирани во Клиничка болница Битола.

- Advertisements -

Увид на местото извршила екипа од СВР Битола.

Поврзани новости