Тешка сообраќајна несреќа во Ченто

by fokus 23:15
23:15

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва во скопската населба Ченто, во близина на последна 23-ка.

Очевидци за Фокус велат дека лице со возило БМВ со голема брзина пресекло пат на комбе, по што возилото се забило во дрво, а комбето се превртело.

- Advertisements -

На лице место има полиција, но засега нема официјални информации за евентуални жртви.

Првично, дел од медиумите објавија дека станува збор за вооружена престрелка, меѓутоа се испостави дека тоа не е точно.

Сепак, неофицијалните информации говорат дека еден од учесниците во сообраќајната несреќа се заканувал со пиштол.

Поврзани новости