Тешка сообраќајка во центарот на Скопје, има повредени

by Фокус 23:23
23:23

Tешка сообраќајна несреќа се случи вечерва на крстосницата меѓу улиците Франклин Рузвелт и Теодосиј Гологанов во центарот на Скопје.

До несреќата дошло кога автомобил ,,пасат” со скопски регистарски ознаки удрил во две други возила.

- Advertisements -

По ударот автомобилот се одбил и соборил столбови на улицата.

Има и повредени лица.

Увидот е во тек.

Поврзани новости