Тешка сообраќајка во Тетово, повредени три лица

by fokus 14:31
14:31

 Три лица се здобиле со повреди во сообарќајна несреќа на две возила што се случи денеска околу 11:20 часот на улица „Илинденска“, во Тетово.

Во сообраќајката кај крстосницата на Тетовскиот Универзитет учествувале автомобил „Рено меган“ со тетовски регистарки таблички управуван од 27-годишниот Ф.Б. од село Стримница и патничко моторно возило „Мерцедес“, управувано од 23-годишниот тетовец  A.A.

- Advertisements -

Од несреќата со телесни повреди се здобиле двајцата возачи, и сопатничката од Меганот, 27-годишната К.Б. исто така од Стримница.

Поврзани новости