Тешка сообраќајка на патот Струмица-Радовиш, се судриле седум возила и има повеќе од 15 повредени

by Fokus

Тешка сообраќајна несреќа околу 19 часот се случила вчера на патот Струмица-Радовиш.

Во сообраќајката учествувале шест автомобили и едно товарно возило, а се повредени повеќе од 15 лица.

Полиција извршила увид на местото на настанот и се работи за расчистување на случајот.

Фото: радовиш.мк

Поврзани новости