Тешка сообраќајка на автопатот Скопје – Тетово, возилото за Брза помош се расипа

by fokus 12:14
12:14

Тешка сообраќајка се случи на неколку километри пред Тетово каде една превртена кола го стави сообраќајот во благ застој.

Тоа што можеше да се забележи на лице место е неисправноста на возилото на Брза помош.

- Advertisements -

Со туркање возилото беше тргнато на страна за да се овозможи тек на сообраќајот

ФОТО – ЦИВИЛ.МК

Поврзани новости