Тешка сообраќајка кај Јосифово, загина возач кој со автомобил излета од патот

by Fokus

Во текот на вчерашниот ден, околу 10.35 часот било пријавено дека на регионален пат Р-1105, на патен правец од с.Јосифово кон с.Пирава, патничко возило „фиат уно“ со велешки регистарски ознаки, управувано од Д.Ј.(56) од с.Пирава, излетало надвор од патот.

На местото на несреќата починал возачот Д.Ј. Од страна на лекар од Итна медицинска помош констатирана била смрт.

Увид извршиле увидна екипа од Полициска станица Валандово и Јавен обвинител, по чија наредба телото е предадено на обдукција.

Поврзани новости