Тешка сообраќајна несреќа на Илинденска

by Фокус 22:20
22:20

Нова сообраќајна несреќа се случила вечерва на булеварот Илинденска околу 20 часот, по која едно лице се бори за живот. До несреќата дошло откако се судриле два автомобила и еден мотор.

Тешко повреден е возачот на моторот, кој веднаш бил пренесен во Ургентниот центар. Според очевидци, возачот на едниот автомбил побегнал од местото на несреќата, а моторциклистот се борел за живот. Истрагата е во тек.

- Advertisements -

Поврзани новости