Тешка сообраќајка на Партизанска

by Фокус 09:49
09:49

Тешка сообраќајна несреќа се случи синоќа околу 21 часот на булеварот Партизански одреди во близина на „Сити мол“, кај бензинската пумпа „Окта“, во која има и неколкумина повредени лица со тешки телесни повреди.

Како што објави Прес 24, несреќата се случила откако четири возила, од засега непознати причини, во страотен судар и меѓусебен карамбол излетале од коловозот и удриле во банкината од булеварот.

Дел од очевидците изјавиле дека еден од возачите, најверојатно е матурант, удрил друго возило кое се движело во истата насока, по што двете подоцна влетале во други две возила кои во исто време се обраќале во истата насока.