Тешка кражба во аптека

by Фокус 11:32
11:32

Синоќа околу полноќ полициски службеници го привеле А.Х.(25) од Скопје, кој бил затекнат при извршување „тешка кражба“ во аптека.

„Тој бил приведен во полициска станица и од него бил одземен предметот кој го употребил при извршување на делото“, велат од МВР.

- Advertisements -

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Поврзани новости