Тепачка во затворениот дел од Идризово, еден повреден

by fokus 11:07
11:07

Вчера околу 16:30 часот по расправија дошло до тепачка помеѓу осудениците С.Р.(26) и М.Е.(32) во затворениот дел од Казнено-поправната установа Идизово.

Во тепачката М.Е. се здобил со тешка телесна повреда, констатирана од страна на лекар на Клиниката за Максилофацијална хирургија. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Поврзани новости