Тепачка во перална на „Илиденска“

by fokus 16:20
16:20

Две групи на скопјани се степаче вчера во перална на булеварот „Илинден“, информираат од полицијата.

„На 06.04.2019 година во 10,40 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на булеварот “Илинден“ во перална дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка меѓу А.Ф.(41), З.З.(43) и Е.Х.О.(40) од една страна и А.С.(27) и С.С.(48) сите од Скопје. Сочинети записници за констатирани прекршоци по чл. 11 ст.3 од ЗППЈРМ“, додаваат од МВР.

Поврзани новости