Тензии пред Собранието

by Fokus 21:19
21:19

Вечерва беше прекинат говорот на водителката и актерка Весна Петрушевска Бејби кога дел од граѓаните кои протестираат пред Собранието ја турнаа заштитната ограда и фрлаа разни предмети кон зградата на законодавниот дом.

Останатите пак кон бројните полициски сили, кои се збиени пред влезот на Собранието, фрлаа петарди, факели и шишиња со вода.

Фото – Сител ТВ

Поврзани новости