Темелковски со 3.930 гласови го победи Тарчуловски во Кисела Вода, која 12 години беше бастион на ВМРО-ДПМНЕ

by Fokus 12:05
12:05

Кандидатот од редовите на СДСМ, Филип Темелковски убедливо победи во скопската општина Кисела, која 12 години беше бастион на ВМРО-ДПМНЕ.

Тој го победи својот противкандидат од ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски со разлика од 3.930 гласови, така што Темелковски доби 16.207 гласови, додека кандидатот на „вмровците“ освои 12.277 гласови.

- Advertisements -

Поврзани новости