Темелко пуштен во домашен притвор

by fokus 13:00
13:00

На градоначалникот на Пустец, Едемнод Темелко притворот му е заменет со куќен притвор, потврдија од Кривичниот суд.

Ова решение Кривичниот суд го донел вчера. Најверојатно Темелко утре ќе го напушти затворот.

- Advertisements -

ВМРО-ДПМНЕ денеска најави дека вечер ќе организара протест поради притворот на Темелко, за кој тврдат дека е во лоша здравствена состојба.

 

Поврзани новости