Телото на убиениот доктор дадено на обдукција, се прибираат траги и снимки од камери

by Fokus

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид на лице место во скопската населба Железара каде во текот на ноќта беше пронајдено безживотно тело на лекар со повеќе убодни рани.

Јавниот обвинител издаде наредба за обдукција, како и наредба за прибирање и анализа на сите траги пронајдени на лице место и за обезбедување на снимки од видеонадзор.

Се преземаат дејствија за расчистување на настанот.

Телото на убиениот доктор го пронашол неговиот син во автмобилот пред фабриката Железара. Како што претходно соопшти МВР, се работи за 67-годишниот А.Т. од Скопје, кој бил матичен лекар.

Поврзани новости