Телма: Професорот Бобек Шуклев уапсен?

by fokus 15:11
15:11

Неофицијално, Телма дознава дека во моментов на паркингот во рамките на Економскиот факултет во Скопје го апсат професорот и поранешен долгогодишен декан, Бобек Шуклев.

За овој настан се уште нема потврда од надлежните институции, а не е позната ниту можната причина за апсењето на професорот Шуклев.

Поврзани новости