Телата на загинатите кај Солунска Глава се изгорени, ќе мора да се земе ДНК од нивните најблиски

by fokus

Телата на загинатите од авионската несреќа кај Солунска Глава се изгорени и во нив не се најдени документи, пренесува бугарска Нова тв.

Според информациите загинатите не можат да бидат распознаени и треба да се земе ДНК од нивни блиски.

Како што е познато, загинатите се Георги Бошнаков, кој го управувал авионот, неговата сопруга Калина и нивните ќерки и Гергана и Билјана.

Поврзани новости