Таравари за „Фокус“: Засега водам со близу 1.000 гласови

by Fokus 21:41
21:41

Министерот за здравство, но и кандидат за градоначалник на Гостивар од Алијансата за Албанците, Арбен Таравари во изјава за „Фокус“ потврди дека води во прв круг со близу 1.000 гласови пред неговиот против кандидат од ДУИ, Невзат Бејта.

– Од досегашните пребројани гласови водам со близу 1.000 гласови. Најверојатно ќе има и втор круг – истакна Таравари.

- Advertisements -

 

Поврзани новости