Таравари со помош на ВМРО ја презеде контролата во гостиварскиот совет од СДСМ и ДУИ

by Фокус 14:13
14:13

Нов претседател на Советот на општина Гостивар е Бесим Мемеди, кој беше избран на денешната седница на Советот откако досегашниот претседавач Насир Муслиу поднесе оставка.

На тој начин, со промената беше промовирно и новото мнозинство коешто се создаде околу Алијансата за Албанците.

- Advertisements -

Клучниот глас за промена на мнозинството што доскоро го предводеа ДУИ и СДСМ дојде од советникот Кашмир Салиу од Демократскиот сојуз на Ромите.

Тој пресуди да се формира ново мнозинство во советот околу Мемеди, кого го поддржува матичната АА, но и ВМРО-ДПМНЕ.

Поврзани новости