Таравари: Оваа демотивираност на Албанците е порака за себе

by Fokus

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари го изнесе својот став околу постигнатиот цензус и излезноста на Албанците во вториот круг на претседателските избори.

„Очигледно е дека оваа демотивираност на Албанците е порака по себе. Може да се каже дека регуларни биле изборите. Но, сигурно е дека овие 110 илјади се гласачи на сите албански партии“, истакна Таравари во отвореното студио на Телма.

Поврзани новости