Таравари ќе се судри со Бејта во Гостивар

by fokus 19:25
19:25

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари, потврди дека ќе биде кандидат за уште еден мандат како градоначалник на Гостивар.

-Отворено кажувам дека Арбен е кандидат, но мора да ги почитуваме партиските процедури при кандидирање, а имаме и обврски за усогласување со коалицискиот партнер. Очекувам викендов од ДУИ да го објават нивниот кандидат – рече Таравари за МИА.

Тој посочи дека неговите информации укажуваат дека противкандидат од ДУИ ќе му биде поранешниот градоначалник Невзат Бејта.

Поврзани новости