Таравари ќе се кандидира за градоначалник на Гостивар

by fokus 18:34
18:34

Министерот за здравство Арбен Таравари ќе биде кандидат за градоначалник на Алијансата на Албанците за Гостивар, потврди за САКАМДАКАЖАМ.МК лично министерот.

Според извори од партијата на Зијадин Села, по неуспешните преговори со БЕСА за заеднички да настапат на престојните локални избори, тие одлучиле во Гостивар да настапат самостојно, а нивен кандидат да биде Таравари.

- Advertising -

Поврзани новости