Нашата евровизиска претставничка на овогодинешниот Евросонг, Тамара Тодевска, преку својот Твитер налог честиташе 28 години од независноста на Македонија, додавајќи дека земјата ја направила многу похрабра.

„Честит празник татковино моја! Ти благодарам за сите лекции. Ти благодарам што ме направи силна, храбра и одлучна. Да си ни вечна!“, напиша Тамара на својот Твитер.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.