Талат Џафери чека услови за работа, екс спикерот Вељаноски заседава со пратениците од ВМРО – ДПМНЕ

by fokus 14:26
14:26

Новиот претседател на Собранието, Талат Џафери, денеска преку Архивата испратил барање до генералниот секретар на Собранието да му се овозможат услови да почне да ја врши својата функција претседател на Собранието, јави Плусинфо.

И додека новиот претседател чека да му се овозможат услови за работа, екс спикерот Трајко Вељаноски ги свика пратениците на ВМРО-ДПМНЕ во претседателскиот кабинет.

Пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ на својот профил на Фејсбук објави фотографија од овој состанок.

 

Поврзани новости