Таксист се обидел да силува 22-годишна девојка

by fokus

Такси возач на 18-ти овој месец се обидел да силува 22 годишно девојче, но не успеал во намерата, пренесуваат МВР.

„На 20.11.2018 година во 12,00 часот во Полициската станица Центар, Л.К.М.(22), пријавила обид за силување од такси возач на 18.11.2018 година околу 00,30 часот во Скопје, но тој не успеал во намерата. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот“, додаваат од Министерството за внатрешни работи.

Поврзани новости