Tag:

победа

  • Во 2009-та, УЕФА ѝ изрече драконска казна на „Победа“ од Прилеп (осумгодишна суспензија од евро-куповите) поради тоа што наводно одиграла наместен натпревар во 2004 година, во првото квалификациско коло на Лигата на шампионите. Миленко Неделковски не криеше дека бил сведок контра прилепскиот клуб, при што тогаш даде и интервју за „Фокус“.