Тачи: Работата е завршена, ДПА ќе биде во владата

by Фокус 10:57
10:57

ДПА ќе ги застапува правата на Албанците во идната влада, уште еднаш порача лидерот на албанската опозициска партија Мендух Тачи, овојпат од митингот во Гостивар.

– Работата е завршена – тврди Тачи, иако неговиот кандидат за претседател, Илијаз Хаими, доживеа неуспех во првиот круг од претседателските избори.

- Advertisements -

Поврзани новости