Тачи молчеше за правото да зборува

by fokus 12:23
12:23

По завршувањето на распитот, претседателот на ДПА, Мендух Тачи, ги напушти канцелариите на Специјалното јавно обвинителство и не беше расположен да даде изјава, туку само кус коменар.

-Кога правото зборува, политиката треба да молчи, прокоментира претседателот на ДПА.

Сега во СЈО во тек е распитот на пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ и членка на Државната изборна комисија, Силвана Бонева.

Поврзани новости