Тачи: Ако има влада без Албанци може да има и војна!

by Фокус 20:34
20:34

Влада без Албанци не може да има, таков потег може да доведе само до војна, изјави лидерот на ДПА, Мендух Тачи, на ТВ 21.

-Али Ахмети вели дека се партија за интеграција, а 20 години наназад е националистичка партија. Тој е прав манипулатор кој провоцира одредена ситуација- рече Тачи.

Одговарајќи на прашање, тој изјави: „Нема Влада без Албанците, може да има војна“.

Поврзани новости