Тачи: Ахмети прави список на гласачи на ДПА

by Фокус 13:55
13:55

Лидерот на ДПА Мендух Тачи пред жителите на тетовско Порој откри дека ДУИ прави список на лица кои гласале за Илијаз Халими во првиот круг од претседателските избори.

– Информиран сум дека држачите на власта на Али Ахмети правеле листи за тие што гласаа на 13 април. Да ги прашаме нив дали ќе вршеа ваков притисок ако вие бевте членови на ВМРО? И да ги прашаме дали на ваков начин ќе им се закануваат на луѓето во вториот круг да не гласаат за кандидат Македонец? – рече Тачи.

- Advertisements -

Поврзани новости