СВР Охрид: Слика на претседателски кандидат во Враништа, графит во Мислешево

by Fokus 14:42
14:42

СВР Охрид трага по лица кои утринава поставиле слика, односно испишале графит во струшките села.

Имено, како што соопштија од полицијата, утринава во струшкото село Мислешево осамнал графит.

- Advertisements -

Додека пак, во Враништа, на оградата до ОУ „Дедо Лазар Циркоски“, била закачена слика на еден од кандидатите.

Поврзани новости