СВР Охрид: Извршен е увид за нападот врз Денесовски

by Фокус

-Инцидентот се случил на улицата Лазо Трповски. Веднаш по пријавата од жртвата, испратена е екипа која во ноќни околности извршила првичен увид на местото на настанот, но увидот е продолжен и денеска. Како и за сите случаеви од ваков вид, така и за овој ние веќе постапуваме и е започната истрага во врска со навремено откривање на сторителите – изјави портпаролот Стефан Димовски за медиумите.

Денесовски на еден од неговите портали тврдеше дека полицијата не извршила увид.

Поврзани новости