Свирежи за Мицкоски на вечерашниот протест

by fokus 19:53
19:53

Дел од присутните на вечерашниот протест во организација на ВМРО-ДПМНЕ, го исвиркаа лидерот Христијан Мицкоски.

Кога тој излезе на импорвизираната бина,  и им посака добро вечер на присутните, започнаа да се слушаат свирежи. Свирежите траеја и кога тој го почна говорот.

- Advertisements -

Дел од пристуните пак, го поздравија Мицкоски со скандирање на неговото име.

 

Поврзани новости