Светскиот македонски конгрес организира заедничко гледање на инаугурацијата на Трамп, во Музејот на ВМРО

by fokus 18:52
18:52

Светски Македонски Конгрес на Тодор Петров организира заедничко гледање на телевизија на инаугурацијата на новиот американски претседател Доналд Трамп, пренесе Ако.мк

Дружењето е закажано во Музејот на ВМРО, а на ФБ Мане Јаковлевски, еден од основачите на ВМРО ДПМНЕ и сега поддржувач на Груевски ги повикува симпатизерите и членови на партијата да дојдат да го прослават официјалното стапување на должност Претседател на САД на нивниот миленик Доналд Трамп.

 

Поврзани новости